Τετάρτη 13 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ

Η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα γνώρισε την ήττα με σκορ 4-1 στο σημερινό εκτός έδρας φιλικό από την πιο έτοιμη ομάδα του Φιλώτα που θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα του ΠΑΣ στάθηκε καλά αμυντικά στο 1ο ημίχρονο ενώ είχε και κάποιες καλές στιγμές στην αντεπίθεση. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 32ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ η ομάδα μας ισοφάρισε στο 38΄ όταν σε σέντρα του Κατή αντίπαλος αμυντικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Με το σκορ αυτό έκλεισε το ημίχρονο και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία τέρματα στο 51ο, 78ο και 83ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Φιλώτα χρησιμοποίησε περισσότερους από 30 ποδοσφαιριστές ενώ η ομάδα του ΠΑΣ χρησιμοποίησε και ποδοσφαιριστές που ανήκουν στο παιδικό τμήμα της ομάδας. Παρόλα αυτά η ομάδα του Φιλώτα δείχνει να έχει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσει μία καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής και πρέπει όλος ο φίλαθλος κόσμος της περιοχής θα πρέπει να την στηρίξει. Από εκεί και πέρα οι παίχτες του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ έχουν άλλη μία προπόνηση αύριο στις 18:30 και στην συνέχεια θα απολαύσουν τριήμερο ρεπό πριν μπούν στην 4η εβδομάδα προπονήσεων από Δευτέρα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ (60΄ ΚΟΥΣΙΑΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (45΄ ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ Ε.), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (75΄ ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ), ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ Η. (60΄ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΚΛΑΨΗΣ (45΄ ΤΑΤΕΣ), ΠΕΤΡΟΥ (45΄ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (60΄ ΓΚΟΥΛΟΣ), ΚΑΤΗΣ (55΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΜΗΝΟΣ (45΄ΡΑΜΑ - 85΄ ΖΑΕΚΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ (55΄ ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (70΄ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ)