Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

ΝΙΚΗ ΜΕ 2 ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΑΓΑ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ...

...σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Καλινίκης με ιδανικές για την εποχή καιρικές συνθήκες. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν πιο δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινό πλασέ του Μπάγα μετά από μία φάση διαρκείας στα καρέ του Μέγα μόλις στο 3ο λεπτό. Στην συνέχεια και για 30 περίπου λεπτά οι παίχτες του ΠΑΣ έλεγχαν το ρυθμό του παιχνιδιού και θα μπορούσαν να διευρύνουν και άλλο το σκορ σε καλές στιγμές με τον Γεωργόπουλο, Μπάγα και Τσίγλη από καλές στιγμές. Στην συνέχεια η εικόνα του αγώνα άλλαξε και οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση έχασαν μια καλή στιγμή όταν σε σέντρα του Δήμτση ο Ντίνος με προβολή δεν πρόλαβε να ισοφαρίσει, μάλιστα σε άλλο ένα αυστηρό πέναλτι σε βάρος του ΠΑΣ που εκτέλεσε ο Μητρούσης απέκρουσε σωτήρια ο Στόϊκος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ο ΠΑΣ με ωραίο πλασέ εν κινήσει του Μπάγα σε σέντρα του Γυφτόπουλου έκανε το τελικό 0-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΓΛΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΜΠΑΓΑΣ (ΠΑΡΙΣΗΣ), ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ (ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΟΥΦΑΣ)