Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015

ΝΙΚΗΣΕ Ο ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ "ΕΝΤΟΣ" ΕΔΡΑΣ....

...της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Ηρακλή Αρμενοχωρίου με σκορ 4-1. Ο αγώνας έγινε για άλλη μία φορά στο γήπεδο της Ιτέας με τον Ράμα να έχει ένα καλό σουτ στο 4΄για τους φιλοξενούμενους. Στο 12ο λεπτό ο Φωστηρόπουλος με προβολή έκανε το 1-0 μετά από σέντρα του Μπάγα. Στο 14ο λεπτό ο Μπάγας είχε ένα καλό διαγώνιο σουτ άουτ μετά από πάσα του Γυφτόπουλου. Στο 22ο λεπτό ο Γυφτόπουλος δεν μπόρεσε με προβολή να πετύχει κάτι καλό ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ε. Παλάντζας σούταρε πάνω από τα δοκάρια του ΠΑΣ. Στο 24ο ο Λεζάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0. Στο 36ο λεπτό σε αντεπίθεση με 3 παιχτών ο Γυφτόπουλος και πάλι με προβολή δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ. Στο 41ο λεπτό ο Μαρτσούλης σούταρε άουτ ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπάγας με σουτ από πλάγια θέση σημάδεψε τον τερματοφύλακα του Ηρακλή. Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης είχαμε κεφαλιά του Γυφτόπουλου άουτ και στο 2ο είχαμε γκολ του Τάτε που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του ΠΑΣ. Στο 76ο λεπτό ο Ράμα έκανε ατομική προσπάθεια και σούταρε άουτ ενώ στο 77ο ο Γυφτόπουλος πήρε εξαιρετική κάθετη από τον Αλεξιάδη πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 3-1. Στο 83ο λεπτό ο Λεζάκης έβγαλε σε καλή θέση τον Μπάγα που με δυνατό σουτ έκανε το 4-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΣΩΤΣΟΣ), ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΓΛΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ , ΜΠΑΓΑΣ, ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΟΥΦΑΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΚΟΥΛΟΣ)