Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Με το δεξί στον 2ο γύρο ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...που επικράτησε εκτός έδρας του Ηρακλή Αρμενοχωρίου με σκορ 1-3. Οι παίχτες του ΠΑΣ χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης ζήτησαν από την αρχή τη νίκη αφού μόλις στο 3ο λεπτό ο Λεζάκης βρήκε τον Ποντίκη μέσα στην μεγάλη περιοχή και αυτός με ένα ασύλληπτο σουτ έστειλε την μπάλα στο παράθυρο της εστίας του Κώνστα για να κάνει το 0-1. Ο ΠΑΣ συνέχισε να πιέζει και είχε δύο καλές στιγμές με κεφαλιές του Κελεσίδη να περνάνε λίγο άουτ αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά σε μία από τις πολλές στατικές τους φάσεις. Στο 35ο λεπτό ο Λεζάκης βρήκε ωραία τον Κοκαρόπουλο από αριστερά που σέντραρε παράλληλα στον επερχόμενο Κελεσίδη που από καλή θέση έκανε το 1-2. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ μπήκε και πάλι δυνατά και είχε δύο καλές στιγμές με τον Ποντίκη που από κοντά αρχικά πλάσαρε άουτ και στην συνέχεια σημάδεψε το δοκάρι της εστίες του Αρμενοχωρίου. Στο 60ο λεπτό ο Λεζάκης σέντραρε από δεξιά και αυτή την φορά ο Ποντικής πέτυχε το 2ο προσωπικό του γκολ και το 3ο για την ομάδα του κάνοντας το τελικό 1-3. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές φάσεις με τους Δούμτση και Πατσούρη να μην μπορούν να πετύχουν κάτι καλό για την ομάδα τους. Η ομάδα του ΠΑΣ παρουσιάστηκε άλλη μία φορά με ιδιαίτερα νεανικό πρόσωπο μόλις 18,6 μ.ο ηλικίας και έδειξε ότι αν αυτοί οι παίχτες δουλέψουν μπορούν να φτάσουν την ομάδα ψηλά.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ, ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (75΄ΔΑΪΚΟΣ), ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ (80΄ΙΩΑΝΝΟΥ), Χ''ΑΔΑΜΙΔΗΣ, ΤΑΝΤΣΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ (70΄ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ) , ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ (65΄ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ)