Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2021

Χορταστικό Ματς στο ΔΑΚ με τον ΠΑΣ...

...Φλώρινα να επικρατεί με σκορ 6-2 του Αίαντα Αμμοχωρίου σε έναν αγώνα που είχε αρκετές συγκινήσεις. Ο ΠΑΣ κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 7ο λεπτό με σουτ του Γιώργου Κυρκόπουλου ενώ ο Ποντίκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με χτύπημα πέναλτι στο 38ο λεπτό. Στο 2ο μέρος ο Δημόπουλος έκανε το 3-0 για τον ΠΑΣ με ατομική προσπάθεια και εκεί που όλα έδειχναν ότι έχουν τελειώσει οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με δύο πολύ ωραία γκολ με τους Αλεξιάδη και Γεωργιάδη. Σαν να μην έφτανε αυτό για τον ΠΑΣ, στην φάση που προήλθε το 2ο γκολ του Αίαντα με αριστοτεχνική εκτέλεση του Γεωργιάδη αποβλήθηκε ο Δολίδης που ανέτρεψε τον αντίπαλο επιθετικό που ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Από εκείνο το σημείο όμως ο ΠΑΣ Φλώρινα έδειξε άλλο χαρακτήρα και έκανε γρήγορα το 4-2 με τον Ποντίκη που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο Κλάψης με κεφαλιά έκανε το 5-2 ενώ και πάλι ο Ποντίκης πετυχαίνοντας χατ-τρικ εκτέλεσε 2ο πέναλτι για να κάνει το τελικό 6-2.