Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021

Επιστροφή με Νίκη από τον ΠΑΣ Φλώρινα μετά το ΡΕΠΟ...

...μέσα στην Ιτέα με σκορ 1-3. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυρκόπουλου Γ. , πέναλτι που κέρδισε ο Δημόπουλος. Στο 12ο λεπτό ο Γιαγκουλίδης έκλεψε την μπάλα την έδωσε στον Παλιάρη και κινήθηκε κάθετα, ο Παλιάρης συνδυάστηκε με τον Χριστάκη και αυτός ξανάδωσε στον Γιαγκουλίδη που με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2. Ο ΠΑΣ συνέχισε δυναμικά με τον Γιώργο Κυρκόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι του Πετίδη στο 15ο λεπτό. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον ρυθμό και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Κατή και κεφαλιά του Παπασταύρου. Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν μία καλή στιγμή σε σουτ του Δημόπουλου που από κοντά πέρασε άουτ ενώ και οι γηπεδούχοι είχαν καλές στιγμές με τον Τασόπουλο να κρατάει το σκορ. Μέχρι το 81ο λεπτό που ο Ντούρος έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να κάνει το τελικό 1-3. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν η πρώτη συμμετοχή του 14χρονου Γιάννη Γιουρούκη στο πρωτάθλημα (είχε και 2 συμμετοχές στο κύπελλο) όπου για ένα ημίχρονο έκανε αισθητή την παρουσία του αλλά και ο αρκετός κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο της Ιτέας για να χειροκροτήσει την προσπάθεια των παιχτών των δύο ομάδων και ιδιαίτερα της ομάδας μας.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (ΛΙΑΣΚΟΣ), ΤΡΑΪΚΟΣ (ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ), ΜΑΥΡΟΣ (ΚΛΑΨΗΣ), ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (ΝΙΚΛΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΤΟΥΡΟΣ)