Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021

Συνέχισε με νίκη ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...που επικράτησε με σκορ 6-0 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Περάσματος μέσα στο ΔΑΚ Φλώρινας. Ο αγώνας έγινε σε άριστες για την εποχή κλιματικές συνθήκες αλλά σε έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα προηγήθηκε με ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση σουτ του Πέτρου Κυρκόπουλου στο 6ο λεπτό.  Στο 12ο λεπτό ο Ποντίκης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έκανε το 2-0. Ενώ οι δύο σκόρερ συνδυάστηκαν άψογα στο 3ο τέρμα του ΠΑΣ όπου ο Ποντίκης σέρβιρε και ο Πέτρος Κυρκόπουλος έκανε το 3-0. Στο 40΄ ο Γιώργος Κυρκόπουλος έβγαλε σε θέση βολής τον Ποντίκη που με εύστοχο πλασέ έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι δύο σκόρερ του ΠΑΣ πέτυχαν από ένα ακόμα τέρμα με σέντρα σουτ του Κυρκόπουλου ΣΤΟ 51΄και με πλασέ του Ποντίκη ΣΤΟ 68΄και πάλι μετά από ωραία κάθετη του Γιώργου Κυρκόπουλου. Για τον ΠΑΣ Φλώρινα αγωνίστηκαν 12 παίχτες που προέρχονται από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου ενώ και από την ομάδα του Περάσματος αγωνίστηκαν 4 παίχτες που έκαναν τα πρώτα τους βήματα στην ομάδα μας. Αξίζει να σημειωθεί ότι από αύριο ξεκινάει η 2η εβδομάδα συλλογής τροφίμων για τη δράση φαγητό για όλους που διοργανώνει η κοινότητα Φλώρινας, η Μητρόπολη και πλήθος συλλόγων της περιοχής.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΛΗΣ (ΤΡΑΪΚΟΣ), ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., (ΔΟΛΙΔΗΣ) ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (ΜΙΜΙΛΙΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π. (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ (ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ)