Τρίτη 22 Φεβρουαρίου 2022

Πρώτη ήττα για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου μέσα στο γήπεδο του Φιλώτα από τον Ερμή Αμυνταίου με σκορ 3-1. Η ομάδα μας φάνηκε σαφώς επηρεασμένη από τη δίμηνη διακοπή και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων που είχαν την ευκαιρία να δουλέψουν καλύτερα αυτό το διάστημα αφού επί περίπου 5 εβδομάδες τα γήπεδα στον δήμο της Φλώρινας ήταν σκεπασμένα από χιόνια. Αγωνιστικά ο ΠΑΣ Φλώρινα έμεινε μακριά από το ρυθμό του πρώτου γύρου και παρουσιάστηκε με αρκετές ελλείψεις και όπως ήταν φυσικό η ομάδα του Ερμή είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δοκίμασε αρκετά σουτ με τον Τανελάρη να κρατάει τον σκορ στο 0-0. Στον 1ο ημίχρονο ο ΠΑΣ είχε δύο καλές στιγμές στο 1ο μέρος μια με τον Τράικο και την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με τον Ποντίκη στο 44΄ που δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Μπούκτση όπως θα ήθελε. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό και τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζωχιος στο 50΄. Η ομάδα του ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Τράικου στο 65΄ μετά από ωραία σέντρα του Κυρκόπουλου Π. αλλά οι γηπεδούχοι με 2 γκολ σε 2 λεπτά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με φάουλ του Παπαδόπουλου και κοντινό πλασέ του του Τσορλίνη στο 68 και 69 αντίστοιχα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΤΑΝΕΛΑΡΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ), ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (ΜΙΜΙΛΙΔΗΣ), ΚΛΑΨΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΤΡΑΪΚΟΣ