Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου 2022

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Ξεκίνημα στον 2ο γύρο με νίκη του ΠΑΣ Φλώρινα έναντι της Δάφνης Λεβαίας με σκορ 4-1. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό ο Παλιάρης με αριστερό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή. Ο Ποντίκης διπλασίασε τα τέρμα του ΠΑΣ με μακρινό πλασέ δέκα λεπτά αργότερα. Στην αρχή του 2ου μέρους οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με κεφαλιά του Μπερμπερίδη. Οι παίχτες του ΠΑΣ πέτυχαν άλλα δύο τέρματα στο 59 και στο 65 με τους Κυρκόπουλο και Ποντίκη με πέναλτι αντίστοιχα. Ο Ποντίκης είχε την ευκαιρία να πετύχει άλλα δύο τέρματα αλλά το δοκάρι του στέρησε την ευκαιρία να ανεβάσει και άλλο τον δείκτη του σκορ. Στον αγώνα έκαναν τις πρώτες συμμετοχές τους δύο νεαροί παίχτες από την Κ16 ο Τασομήνης και ο Μούκας και ένας από την Κ14 ο Γεωργιάδης που μόλις λίγες μέρες νωρίτερα έκλεισε τα 14 του χρόνια. Ο ΠΑΣ Φλώρινα επέστρεψε στις νίκες και με ανεβασμένο και πάλι ηθικό θα αντιμετωπίσει την Κυριακή τον Αίαντα στο Αμμοχώρι για τη 2η αγωνιστική του 2ου γύρου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΚΩΝΣΤΑΣ, ΝΙΚΛΗΣ, ΚΟΥΒΑΡΑΣ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ), ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ (ΜΟΥΚΑΣ), ΤΡΑΪΚΟΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ.), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΤΑΣΟΜΗΝΗΣ)