Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Πέρασε από το Αμμοχώρι ο ΠΑΣ Φλώρινα...

...επικρατώντας του τοπικού Αίαντα Αμμοχωρίου με σκορ 1-6. Οι παίχτες του ΠΑΣ ήταν σε καλή μέρα και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με τους Ποντίκη και Δημόπουλο στην αρχή του αγώνα αλλά κατάφεραν να προηγηθούν στο 44΄ λεπτό με πλασέ του Ποντίκη.  Στο 2ο ημίχρονο από το 46ο λεπτό ο ΠΑΣ πέτυχε διαδοχικά τέρματα με τον Ποντίκη (2) και τον Δημόπουλο (2) μέχρι το 70΄ όπου οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι του Γεωργιάδη. Στην συνέχεια ο Ποντίκης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το τελικό 1-6. Στην αναμέτρηση αγωνίστηκαν για πρώτη φορά για την ομάδα μας ο τερματοφύλακας Ζήσης Σιάκος αλλά και ο 15χρονος Λάζαρος Μαυρουδής που προέρχεται από την Κ16 της Ακαδημίας του συλλόγου. Την επόμενη εβδομάδα ο ΠΑΣ Φλώρινα αντιμετωπίζει τυπικά εντός έδρας τον Μέγα Αλέξανδρο την Κυριακή 20/3/22 στις 15:00.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΣΙΑΚΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ), ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (ΜΙΜΙΛΙΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π. (ΤΑΣΟΜΗΝΗΣ), ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΡΑΪΚΟΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΠΟΝΤΊΚΗΣ, ΡΑΣΚΟΣ