Τετάρτη 23 Μαρτίου 2022

2η Ήττα Για τον ΠΑΣ Φλώρινα...

...από τον συμπολίτη Μέγα Αλέξανδρο με σκορ 2-4. Το παιχνίδι ξεκίνησε μοιρασμένο με μία ελαφριά υπεροχή της ομάδας μας στο 1ο ημίχρονο που δεν μπόρεσε να μετουσιωθεί σε κάποιο γκολ. Στο 2ο ημίχρονο οι τυπικά φιλοξενούμενοι παίχτες του Μεγάλου Αλεξάνδρου κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινό πλασέ του Παπαδόπουλου. Οι παίχτες του ΠΑΣ Φλώρινα δεν μπόρεσαν στην συνέχεια να βρουν ρυθμό και να απειλήσουν την αντίπαλη εστία μέχρι το σημείο που έγινε διακοπή λόγω καταστάσεων που λυπούν κάθε φίλαθλο του ποδοσφαίρου. Από το σημείο εκείνο και πέρα δεν υπάρχει λόγος να γράψουμε κάτι για ποδόσφαιρο αλλά μόνο να σκεφτούμε ο καθένας από την μεριά του τις ευθύνες του και να προσπαθήσουμε να μην επαναληφθούν τέτοιες σκηνές στην κοινωνία της πόλης μας.