Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011

ΗΤΤΑ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...μέσα στη Λακκιά από τον τοπικό Ερμή Αμυνταίου αφού βρέθηκε για 75 λεπτά μπροστά στο σκορ με χτύπημα πέναλτι του Γλούφτση σε ανατροπή του Παλάντζα στο 8ο λεπτό. Στην συνέχεια οι παίχτες του ΠΑΣ έχασαν αρκετές ευκαιρίες με τους Παλάντζα, Τουριάνη και Μπαντάνη. Στο 2ο μέρος σε σέντρα του Δόρη ο Παλάντζας έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 68ο λεπτό ο Γλούφτσης συνδυάστηκε ωραία με τον Παλάντζα αλλά το σουτ του τελευταίου κατέληξε κόρνερ αφού η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς του Ερμή. Στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του παιχνιδιού η ομάδα του ΠΑΣ στην κυριολεξία κοιμήθηκε και με γκολ των Χατζή και Πατίτση μετά από λάθη της άμυνας του ΠΑΣ πήρε την απρόσμενη νίκη με το τελικό 2-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ (ΜΠΑΡΔΑΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ), ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΔΗΜΚΟΥ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ