Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2011

ΑΓΝΟΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΔΑΚ Ο ΠΑΣ...

...αφού ηττήθηκε και από την Καλιννίκη με σκορ 1-3. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν νωθροί στο παιχνίδι και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από 2 στιγμές αδράνειας της άμυνας στο 12ο και 22ο λεπτό του αγώνα. Η μόνη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ στο 1ο ημίχρονο ήταν το σουτ του Φερεντίνου στο οριζόντιο δοκάρι στο 45ο λεπτό. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και μείωσαν σε 1-2 όταν μετά από σπάσιμό στου Παλάντζα από δεξιά ο Λίτας με δυνατό σουτ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Τρία λεπτά αργότερα νέο σουτ του Λίτα πέρασε λίγο άουτ ενώ στο 75ο λεπτό η Καλλινίκη τριπλασίασε τα τέρματά της με σουτ του Δήμτση. Στο 82ο λεπτό του αγώνα ο Μήνος από καλή θέση είχε δοκάρι με την μπάλα να περνάει και μη την τελική γραμμή των φιλοξενουμένων.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΙΝΔΟΣ (ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ), ΛΙΤΑΣ, ΔΟΡΗΣ (ΡΑΜΑ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΔΗΜΚΟΥ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ (ΜΗΝΟΣ)