Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

ΠΡΟΗΓΗΘΗΚΕ Η ΑΧΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΛΘΕ ΕΓΚΑΙΡΑ Ο ΠΑΣ...

...στον αγώνα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΦ και στο τέλος επικράτησε με σκορ 5-1. Οι παίχτες του Ακρίτα κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο με σαφής αμυντικούς προσανατολισμούς και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν σε μία στιγμη αδράνειας των παιχτών του ΠΑΣ με ψιλοκρεμαστό σουτ του Μπασδάρη έξω από την περιοχή στο 23ο λεπτό. Η αντίδραση για τον ΠΑΣ άργησε να έρθει΄, μόλις στο 43ο λεπτό με σουτ του Μέκολλι μέσα από την μεγάλη περιοχή. Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου και πάλι ο Μέκολλι με γυριστό σουτ διπλασίασε τόσο τα δικά του όσο και τα τέρματα της ομάδας μας. Στην συνέχεια στο 52΄ ο Μπαμπάρης με απ'ευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 3-1, για να πάρει σειρά ο Γυφτόπουλος που με 2 γκολ στο 55΄ και στο 61΄ έκανε το τελικό 5-1. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 60ο λεπτό αντικαταστάθηκε ο αρχηγός του ΠΑΣ Ανδρέας Μπαμπάρης από τον νεαρό Κεσίδη που πήρε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού στην τελευταία του εμφάνιση πριν την συμμετοχή του στις προπονήσεις της Εθνικής Παίδων στις εγκαταστάσεις της ΕΠΟ στον Άγιο Κοσμά στις 24 και 25 Οκτωβρίου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΙΝΔΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (ΚΩΦΙΔΗΣ 46΄), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΕΚΟΛΛΙ (ΡΑΜΑ 55΄), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (ΚΕΣΙΔΗΣ 60΄), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ