Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣ...

...μέσα στην Αχλάδα επί του τοπικού Ακρίτα με σκορ 1-2. Μετά την ήττα και τον αποκλεισμό του από τον τελικό του κυπέλλου η ομάδα του ΠΑΣ χρειαζόταν οπωσδήποτε τη νίκη αφενός για να ανέβει η ψυχολογία της ομάδας, αφετέρου για να φτάσει ακόμα πιο κοντά στο μεγάλο στόχο της ομάδας που είναι το πρωτάθλημα Οι παίχτες του ΠΑΣ για άλλη μία φορά άνοιξαν γρήγορα το σκορ όταν μόλις στο 3ο λεπτό ο Μπαμπάρης σέντραρε σε εκτέλεση φάουλ και ο Φουδούλης με γρήγορη κίνηση και δυνατό πλασέ πέτυχε το 0-1. Στο 33ο λεπτό ο Κωτσόπουλος σέντραρε από αριστερά και ο Ρωμαίος αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της Αχλάδας με αριστερό σουτ έκανε το 0-2 και στο 38ο λεπτό σε σουτ των παιχτών της Αχλάδας η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και έσκασε δυνατά στο χόρτο αλλά σύμφωνα με τον επόπτη δεν πέρασε τη γραμμή ενώ στην εξέλιξη  της φάσης ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε κανονικό μαρκάρισμα του Τσιρώνη στο Ντίνο. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Μπασδάρης που μείωσε σε 1-2. Στο 44ο λεπτό ο Ρωμαίος είχε ένα σουτ στο δοκάρι ενώ στο 82ο λεπτό ο Ράμα πέρασε τρεις αντιπάλους του και έβγαλε σε καλή θέση τον Φουδούλη που σημάδεψε και αυτός με τη σειρά του το οριζόντιο δοκάρι του Δεληναούμ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΗΣ (ΛΤ 25΄ ΚΕΣΙΔΗΣ - 80΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ (75΄ ΡΑΜΑ), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ