Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

ΦΙΛΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος λόγω του τελικού με σκοπό τη διατήρηση των παιχτών σε καλή αγωνιστική κατάσταση. Το φιλικό διεξήχθη στο γήπεδο της Βεύης με αντίπαλο την ομάδα των Εσώβαλτων από την ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ που αγωνίζεται στη Β΄κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος και το τελικό αποτέλεσμα ήταν 4-4. Οι φιλοξενούμενοι που είχαν αρκετούς έμπειρους παίχτες στη σύνθεση τους αιφνιδίασαν τους παίχτες του ΠΑΣ και προηγήθηκαν στο 20λεπτο με 0-2. Στο 21ο λεπτό ο Ρωμαίος με λόμπα μείωσε για τον ΠΑΣ σε 1-2 ενώ οι φιλοξενούμενοι πριν το τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο τέρμα. Στο 50ο λεπτό ο Μπαμπάρης βρήκε ωραία τον Δερμιτζάκη από δεξιά που σέντραρε εν κινήσει και ο Γυφτόπουλος με κοντινό πλασέ μείωσε σε 2-3 αλλά στο 62΄ οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι προβάδισμα 2 τερμάτων. Στο 70ο λεπτό ο Μήνος βρήκε σε καλή θέση τον Γεωργόπουλο που με αριστερό διαγώνιο σουτ έκανε το 3-4 ενώ το τελικό 4-4 πέτυχε ο Δερμιτζάκης με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπαμπάρη.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΛΑΓΚΟΣ (46΄ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ (46΄ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΤΑΣΚΑΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ΚΕΣΙΔΗΣ), ΡΑΜΑ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ (46΄ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ (46΄ΜΗΝΟΣ), ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ