Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου 2009

ΣΤΟΥΣ 4 Ο ΠΑΣ

Στα ημιτελικά πέρασε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (0-1) η ομάδα του ΠΑΣ νικώντας εκτός έδρας τον Μελιτέα Μελίτης. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και για ένα 20λεπτο περίπου επέβαλαν το ρυθμό τους στον αγώνα. Οι παίχτες του ΠΑΣ παρασύρθηκαν στο παιχνίδι των αντιπάλων τους αλλά από τη μέση περίπου του 1ου ημιχρόνου πήραν τα ηνία του παιχνιδιού στα χέρια τους.
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Γιώργος Μάνος στο 55΄ με κεφαλιά από πλάγια θέση ύστερα από σέντρα του Φωτεινού. Από το σημείο αυτό του παιχνιδιού και έπειτα κάθε ομάδα έχασε από μια ευκαιρία χωρίς να συμβεί κάτι το αξιόλογο.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΞΥΛΟΥΡΓΙΔΗΣ, ΤΡΑΪΚΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΜΑΝΟΣ Π., ΜΑΝΟΣ Γ., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΛΑΓΙΑΝΤΣΗΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ (ΖΗΚΟΣ), ΦΩΤΕΙΝΟΣ (ΜΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ), ΜΗΤΡΕΒΟΛΗΣ, ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ