Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου 2009

ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ

Την πρώτη του νίκη για τη σεζόν 2009-10 πέτυχε το παιδικό τμήμα του ΠΑΣ εναντίον του αντίστοιχου του Μελιτέα Μελίτης με σκορ 0-3 σε αγώνα PRE-GAME πριν την αναμέτρηση των ανδρικών τμημάτων των 2 συλλόγων.
Στο 1ο ημίχρονο δεν παίχτηκε πολύ καλό ποδόσφαιρο πιθανόν λόγω της υπερβολικής ζέστης (32ο C), και η ομάδα του ΠΑΣ αφού έχασε 2 καλές ευκαιρίες με τον Ποντίκη προηγήθηκε στο 22΄ με ωραίο πλασέ του Ιωάννου μετά την κάθετη πάσα του Μαρτσούλη.
Στο 2ο ημίχρονο οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές και οι μικρότεροι παίχτες που χρησιμοποιήθηκαν έπαιξαν πάρα πολύ ελκυστικό ποδόσφαιρο. Για την ιστορία το δεύτερο γκολ του ΠΑΣ πέτυχε ο Κυρκόπουλος Γ. και το τρίτο ο Ζήσης Παπαγιάννης.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ (ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Η, ΜΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΤΑΣΚΑΣ (ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Ζ.), ΤΣΩΤΣΗΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Μ.), ΙΝΔΟΣ (ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΡΑΜΑ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.) ΜΗΝΟΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ (ΜΠΟΓΔΑΝΗΣ), ΠΟΝΤΙΚΗΣ (ΤΣΟΡΛΙΝΗΣ), ΙΩΑΝΝΟΥ (ΝΙΚΟΛΑΟΥ)