Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

3-2 έχασε το Παιδικό (1996-97) του ΠΑΣ...

...από την ΕΠΣ Γρεβενών σε φιλική αναμέτρηση που δόθηκε σήμερα Κυριακή 23-1-2010 στο γήπεδο της τοπικής ΕΠΣ. Οι παίχτες του ΠΑΣ φάνηκαν επηρεασμένοι από την σαρανταήμερη αποχή από τις αγωνιστικές δραστηριότητες και ενώ ξεκίνησαν πιο δυναμικά το παιχνίδι προηγήθηκαν με σκορ 0-1 με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυρκόπουλου από τα 30 μέτρα. Στη συνέχεια του παιχνιδιού έπεσε ο ρυθμός του ΠΑΣ και η ΕΠΣ Γρεβενών πέτυχε 3 γκολ κυρίως από έλλειψη συγκέντρωσης των παιχτών μας. Ο ΠΑΣ κατάφερε να μειώσει στο 55ο λεπτό με κεφαλιά του Φερεντίνου μετά από ωραία προσπάθεια του Δόρη στο χώρο του κέντρου και σέντρα του Μαλεσάνγκου. Ένα λεπτό αργότερα ο Κρουσουράτης δεν κατάφερε να ισοφαρίσει για τον ΠΑΣ αφού από καλή θέση σούταρε ψηλά πάνω από το αντίπαλο οριζόντιο δοκάρι.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Η. (ΔΟΡΗΣ), ΚΡΟΥΣΟΥΡΑΤΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (ΠΑΡΙΣΗΣ), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ, ΜΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΤΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Ζ.