Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Η ΠΡΩΤΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ...

...για τον ΠΑΣ σε ένα πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις με αντίπαλο τον Μελιτέα Μελίτης. Ο ΠΑΣ ήταν ανώτερος στο 1ο ημίχρονο και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες 2 με τον Δόρη και μία με τον Κροκάρη οι οποίοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν από καλή θέση. Αντίθετα η Μελίτη είχε μία καλή στιγμή με τον Παλικρούση πλασέ του οποίου απέκρουσε ο Τσουκαλάς. Στο 25ο λεπτό ο Ίνδος με ένα σουτ από τα τριάντα μέτρα άνοιξε το σκορ μέσα σε πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους. Στο 42ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ των φιλοξενουμένων ο Δημητρίου έχασε μέσα σε συνωστισμό την ισορροπία του και έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 2ο μέρος ο Διαιτητής απέβαλλε τον Χρήστο Κουτσιπέτρο για αντιαθλητική συμπεριφορά και από το σημείο αυτό ο ΠΑΣ αντί να πάρει την πρωτοβουλία "έκατσε" και για ένα εικοσάλεπτο ο Μελιτέας πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 65ο λεπτό ο διαιτητής απέβαλλε αυστηρώς με 2η κίτρινη κάρτα τον καλύτερο παίχτη του ΠΑΣ μέχρι εκείνο το σημείο Σάκη Ίνδο. Η Μελίτη λίγο αργότερα πήρε το προβάδισμα με τον Μαυροματίδη δύο φάσεις αργότερα. Στην συνέχεια και πάλι ο ΠΑΣ ανέβασε ρυθμούς και έχασε δύο ευκαιρίες με Ποντίκη, Βασιλείου και Τουριάνη αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από βαθιά μπαλιά του Κώτσου, ο Βασιλείου μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με αριστερό πλασέ ισοφάρισε τον αγώνα στο τελικό 2-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ (ΤΣΑΚΛΗΣ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΚΕΧΑΓΙΑΣ), ΚΡΟΚΑΡΗΣ (ΠΟΝΤΙΚΗΣ), ΙΝΔΟΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ