Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2011

Νίκησε τον Άρη μέσα στον Παπαγιάννη...

...παρά τις αρκετές ελλείψεις του ο ΠΑΣ αφού οι παίχτες που κλήθηκαν να τους αντικαταστήσουν έδειξαν ότι μπορούν να δώσουν λύσεις στην ομάδα. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε από πολύ νωρίς όταν σε καοτραβηγμένο κόρνερ του Δόρη ο Ποντίκης κινήθηκε και και βρήκε όσο έπρεπε την μπάλα. Στο 15ο λεπτό ο Ποντίκης με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ. Ο ΠΑΣ είχε και δοκάρι σε σουτ του Βασιλείου έξω από την περιοχή. Από το σημείο εκείνο και έπειτε για άλλη μια φορά η ομάδα του ΠΑΣ έχασε την συγκέντρωσή της και ανέβηκε ο Παπαγιάννης που κατάφερε στις αρχές του 2ου ημιχρόνου να μειώσει με ωραίο σουτ του Γλούφτση. Ο ΠΑΣ όμως βρήκε γρήγορα και πάλι τα"πατήματά" και με ωραίο συνδιασμό των Βασιλείου, Ποντίκη και Δόρη ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 1-3. Από και πέρα ο ΠΑΣ έχασε άλλες τρεις σημαντικές ευκαιρίες με Βασιλείου, Γλούφτση και Δόρη οι οποίοι από πλεονεκτική θέση δεν κατάφεραν να αυξήσουν εκ νέου τον δείκτη του σκορ. Από την πλευρά του ο Παπαγιάννης είχε και αυτός δοκάρι σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δίνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι το βάπτισμα του πυρός από τους 14ρηδες του ΠΑΣ πήρε σε αυτόν τον αγώνα ο Αλέξανδρος Μαρτσούλης που μαζί με τους Παπαγιάννη Ηλία και Μαλεσάνγκο Γιώργο έκλεισαν τις αλλαγές της ομάδας μας.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΝΑΝΟΣ (ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ), ΔΟΡΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ (ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ), ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ)