Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...μέσα στο Αμμοχώρι επί του τοπικού Απόλλωνα με σκορ 0-2. Το σκορ του αγώνα αντικατοπτρίζει και την καθαρή επικράτηση των παικτών του ΠΑΣ μέσα στον αγωνιστικό χώρο όπου έπιασαν καλύτερη απόδοση από των αντιπάλων τους. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν πιο δυνατά και έχασαν την 1η καλή ευκαιρία μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από κόρνερ του Παλάντζα ο Μήνος αστόχησε από καλή θέση με κεφαλιά, στο 10ο λεπτό του αγώνα και πάλι με κεφαλιά ο Τουριάνης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κιβωτίδη ενώ στο 15ο λεπτό σουτ του Μήνου από αριστερή θέση μέσα από την περιοχή κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στην επανάληψη και πάλι οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν πιο δυνατά και στο 52ο λεπτό μετά από καλή προσπάθεια και σέντρα του Στεφανίδη από δεξιά ο Μήνος με κίνηση στο 1ο δοκάρι και προβολή έκανε το 0-1. Στο 55ο λεπτό μετά από σέντρα του Τουριάνη από δεξιά ο Παλάντζας με κεφαλιά από καλή θέση δεν κατάφερε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, κάτι που έκανε ο ίδιος λίγο αργότερα με πλασέ από πλάγια θέση μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας των Τουριάνη και Γλούφτση. Στο 73ο λεπτό ο Μήνος με σουτ και ο Παλάντζας με ανάποδο ψαλίδι δεν κατάφεραν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ αλλά ούτε και ο Φερεντίνος μπόρεσε να εκμεταλλεύτει την κάθετη του Γλούφτσης αφού δεν πρόλαβε να πλασάρει τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΣΙΑΜΕΤΗΣ), ΙΝΔΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ (ΤΣΑΚΛΗΣ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΔΗΜΚΟΥ, ΜΗΝΟΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ)