Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011

Διεθνές φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

...με αντίπαλο ομάδα τρίτης κατηγορίας της γείτονας χώρας από το Πρίλεπ. Οι παίχτες του ΠΑΣ άντεξαν για ένα μόνο ημίχρονο τον ρυθμό των αντιπάλων τους που προπορεύονται στο πρωτάθλημα της χώρας τους και ετοιμάζονται για τη Β' Εθνική κατηγορία. Στο 1ο μέρος ο ΠΑΣ έχασε μία καλή ευκαιρία σε σουτ του Δήμκου από πλάγια δεξιά θέση ενώ στο 2ο μέρος μετά το 0-1 ο Φερεντίνος έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά το πλασέ που επιχείρησε ανακόπηκε πάνω στην τελική γραμμή από τους αντίπαλους αμυντικούς. Έτσι, με ένα 2ο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 0-2. Ο ΠΑΣ χρησιμοποίησε τους περισσοτέρους παίχτες για 45 λεπτά ενώ αύριο θα τελειώσει η προετοιμασία για το ματς μέσα στο Αμμοχώρι το προσεχές Σάββατο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ (ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ), ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΙΝΔΟΣ (ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ), ΤΑΣΚΑΣ (ΤΣΑΚΛΗΣ), ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΡΑΜΑ (ΛΙΤΑΣ), ΜΠΑΡΔΑΣ, ΔΗΜΚΟΥ (ΤΣΟΥΛΟΥΚΙΔΗΣ), ΜΗΝΟΣ (ΚΕΣΙΔΗΣ)