Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

1η Νίκη στο ΔΑΚ...

...για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ που επικράτησε με σκορ 2-1 παίρνοντας μία σημαντική ψυχολογική και βαθμολογική ενίσχυση για την συνέχεια. Στην αρχή της αναμέτρησης οι παίχτες της Βεύης μπήκαν πιο δυνατά και πήραν το χώρο του κέντρου αλλά μετά το δεκάλεπτο ο ΠΑΣ ανέβασε στροφές και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με προβολή του Στεφανίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Ίνδου και κεφαλιά του Τουριάνη. Στην συνέχεια ο ΠΑΣ κράτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού και έχασε μία καλή ευκαιρία με τον Στεφανίδη να μπαίνει από δεξιά και μπαίνοντας στην περιοχή να σουτάρει δυνατά άουτ. Στο 76ο λεπτό σε αντεπίθεση του ΠΑΣ ο Παλάντζας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Ο Κροκάρης στο 90 κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος μειώνοντας σε 2-1, ενώ ένα καλό φάουλ του Φερεντίνου απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Βεύης στο τελευταίο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΙΝΔΟΣ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ), ΔΗΜΚΟΥ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ, ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΡΑΜΑ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ