Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΙΣΟΠΑΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΛΙΤΕΑ...

...με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο ΠΑΣ μέσα στο ΔΑΚ σε έναν αγώνα που θα μπορούσε να λήξει με όλα τα αποτελέσματα. Ο αγώνας ξεκίνησε με ψυχρολουσία για τον ΠΑΣ αφού στο 1ο κιόλας λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Ντώνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά από αδράνεια της άμυνας. Από το 10ο λεπτό του αγώνα και έπειτα οι παίχτες του ΠΑΣ πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και ελέγχοντας το χώρο του κέντρου δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Στο 15ο λεπτό σε ατομική προσπάθεια ο Παλάντζας πέρασε 3 παίχτες της Μελίτη αλλά το σουτ που δοκίμασε κατάληξε στην αγκαλιά του Λαζαρίδη. Τρία λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης δέχθηκε μπαλιά από τον Τουριάνη κινήθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που εξαπέλυσε από καλή θέση πέρασε ψηλά άουτ. Στο 25ο λεπτό σε ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους Δήμκου, Μήνου και Κωτόπουλου ο τελευταίος με δυνατό σουτ ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1. Στο 2ο ημίχρονο ο αγώνας κύλησε όπως τελείωσε το 1ο με τον ΠΑΣ να έχει μία άκαρπη υπεροχή μέχρι το 72ο λέπτο όταν ο Παλάντζας βρέθηκε μόνος του με τον Λαζαρίδη και στην προσπάθεια του να τον περάσει ανατράπηκε με τον διαιτητή να δείχνει φάουλ και κόκκινη κάρτα. Την εκτέλεση του φάουλ ανέλαβε ο ίδιος ο Παλάντζας με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Από το 75ο μέχρι το 85ο λεπτό του αγώνα ο Μελιτέας είχε δύο καλές στιγμές που προήλθαν από ατομικές προσπάθειες του Βέτρκα από αριστερά και σέντρες με τους παίχτες του Μελιτέα να μην μπορούν από καλή θέση να προωθήσουν την μπάλα στα δίχτυα. Στο 86ο λεπτό ο Τάσκας πέρασε 7 παίχτες του Μελιτέα και από το ύψος της περιοχής δοκίμασε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ κυριολεκτικά το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Ράμα έφυγε μόνος του από το χώρο του κέντρου μπήκε στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που δοκίμασε πέρασε άουτ. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του ΠΑΣ αγωνίστηκε με 8 παίχτες κάτω των 18 ετών στη βασική ενδεκάδα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΙΝΔΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ (ΡΑΜΑ), ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΔΗΜΚΟΥ, ΜΗΝΟΥ (ΤΣΑΚΛΗΣ)