Σάββατο 24 Μαρτίου 2012

2η Ισοπαλία με την Θύελλα Φιλώτα...

...μετά το στείρο 0-0 στον Φιλώτα οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στην έδρα του ΠΑΣ που φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Καλλινίκης και χωρίς να παίξουν ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο αναδείχθηκαν και πάλι ισόπαλες με σκορ 1-1. Στο 1ο ημίχρονο ο Φιλώτας έκανε 1ος τις ευκαιρίες του στην αντεπίθεση αλλά ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ όταν από κόρνερ του Στεφανίδη ο Παλάντζας σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό. Στην συνέχεια οι παίχτες του ΠΑΣ δεν μπόρεσαν να μπουν στην περιοχή του Φιλώτα αλλά δημιούργησαν ευκαιρίες με δυνατό σουτ του Γλούφτση και απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίτα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σώζει την ομάδα του με υπερένταση. Στο 2ο μέρος οι παίχτες του ΠΑΣ δεν μπήκαν καλά και στο 60΄σε άλλη μία αντεπίθεση του ο Φιλώτας ισοφάρισε το παιχνίδι. Από εκεί και πέρα οι παίχτες του ΠΑΣ φάνηκε να πεισμώνουν και δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες με σημαντικότερη αυτή του 69ου λεπτού όταν ο Φερεντίνος δέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και από πολύ καλή θέση δεν μπόρεσε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του ενώ στο 71΄ακυρώθηκε ως offside γκολ του Μήνου. Στο 85΄ σε σέντρα του Μήνου ο Παλάντζας σημάδεψε με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι του Φιλώτα και ο επερχόμενος Δημητρίου έστειλε την μπάλα άουτ. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα σε κόρνερ του ΠΑΣ ο Μήνος έκανε το γύρισμα ο Γλούφτσης μπήκε στην φάση αλλά η προβολή του κατέληξε και πάλι στο οριζόντιο δοκάρι του Φιλώτα και άουτ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΔΟΡΗΣ (ΣΙΑΜΕΤΗΣ), ΙΝΔΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ (ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ), ΛΙΤΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΗΝΟΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ