Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Οι παίχτες του ΠΑΣ πήραν τη νίκη στην τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου επικρατώντας του Άρη Λόφων με σκορ 4-0 μέσα στο ΔΑΚ. Οι παίχτες του ΠΑΣ δημιούργησαν πρώτοι 2 καλές φάσεις με τον Μήνο να μην μπορεί σε δύο περιπτώσεις να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα πρώτα με κεφαλιά σε σέντρα του Μπατμά και στην συνέχεια με αριστερό πλασέ από καλή θέση. Στο 22ο λεπτό ο Μπαμπάρης δοκίμασε πλασαριστό σουτ αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο κεφάλι του Αναστασιάδη και πέρασε κόρνερ ενώ κατευθυνόταν στην εστία των Λόφων. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα επανήλθε στον Μπαμπάρη που με διαγώνιο σουτ δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Κάτι που έκανε ο ίδιος παίχτης στο 44ο λεπτό με χτύπημα πέναλτι σε ανατροπή του Μέκολλι. Στο 1ο λεπτό της επανάληψης ο Αναστασιάδης απείλησε με σουτ έξω από την περιοχή που απέκρουσε ο Στόϊκος. Στο 50ο λεπτό σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπαμπάρη μετά από κακή εκτίμηση του αντίπαλου τερματοφύλακα ο ΠΑΣ διπλασίασε τα τέρματά του. Στο 55΄ ο Κωφίδης έβγαλε σε καλή θέση τον Παλάντζα που με αριστερό πλασέ δεν μπόρεσε να διευρύνει το σκορ. Στο 57ο λεπτό ο Μπατμάς σέντραρε από δεξιά μετά από ατομική προσπάθεια και ο επερχόμενο Κωφίδης έγραψε το 3-0. Στο 71ο λεπτό ο Μπατμάς είχε σουτ στο δοκάρι από πλάγια θέση ενώ από την ίδια θέση, ο ίδιος παίχτης στο 79ο λεπτό έκανε το τελικό 4-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ (60΄ΡΑΜΑ), ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (55΄ ΚΕΣΙΔΗΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΜΕΚΟΛΛΙ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΜΗΝΟΣ (75΄ ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ)