Κυριακή 30 Δεκεμβρίου 2012

ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΕΔΩΣΕ Ο ΠΑΣ...

...σε φιλική αναμέτρηση με την ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ εκτός έδρας πιστοποιώντας τις πολύ καλές σχέσεις των δύο ομάδων. Οι παίχτες του ΠΑΣ σαφώς επηρεασμένοι από τη 25ήμερη διακοπή φάνηκαν ασύνδετοι στο 1ο μέρος και έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 22ο λεπτό ο Γυφτόπουλος έβγαλε σε καλή θέση τον Ράμα από δεξιά που έσπασε την μπάλα στον Ρωμαίο και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να μειώσει σε 2-1. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι και έτσι οι 2 ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 3-1. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μείωσαν με δυνατό μονοκόματο σουτ του Μπατμά ενώ 5 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πέτυχαν σε αντεπίθεση και τέταρτο γκολ. Στο 73ο λεπτό ο Ρωμαίος μπήκε στην περιοχή από αριστερά και πάσαρε στον Τουριάνη που από καλή θέση πέτυχε το 4-3 για να κλείσει το σκορ και πάλι ο Ρωμαίος όταν δέχτηκε την κάθετη πάσα του Κεσίδη στο 78ο λεπτό και αφού μπήκε στην περιοχή έσκαψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας το τελικό 4-4. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΣ αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις και μάλιστα χρησιμοποιήθηκαν και 3 ποδοσφαιριστές γεννημένοι το 1998. Πριν την έναρξη της αναμέτρησης από τα μεγάφωνα του σταδίου του Περδίκκα οι υπεύθυνοι της ομάδας ευχαρίστησαν τον αρχηγό του ΠΑΣ Ανδρέα Μπαμπάρη που αγωνίστηκε τα προηγούμενα 3 χρόνια στο σύλλογό τους.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ (72΄ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (46΄ ΤΑΝΤΣΗΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (58΄ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ, ΜΠΑΤΜΑΣ (72΄ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ), ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (72΄ ΔΟΡΗΣ), ΡΑΜΑ (46΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΡΩΜΑΙΟΣ