Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΦΥΓΕ ΤΟ 2012 ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ 2013...

...αγωνιστικά για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ με εκτός έδρας φιλικό με την αντίπαλο τον Μακεδονικό Βεύης που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 3-3. Για άλλον έναν αγώνα οι παίχτες του ΠΑΣ παρουσιάστηκαν επηρεασμένοι από τις διακοπές και δεν είχαν καλή απόδοση ενώ προηγήθηκαν με σκορ 1-3 ισοφρίστηκαν στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα με δύο όμορφα σε εκτέλεση τέρματα στην αντεπίθεση. Το πρώτο γκολ για τον ΠΑΣ μπήκε με αυτογκολ μετά από σέντρα του Κωφίδη, ενώ στην συνέχεια ο ίδιος παίχτης με δεξί βολέ διπλασίασε τα τέρματα μετά από σέντρα ακριβείας του Καρακόλη. Στο 38ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τσορλίνης Π. Στην επανάληψη ο Μπατμάς με κεφαλιά έκανε το 1-3. Αλλά με γκολ των Χατζή και Τάσκα η Βεύη έκανε το 3-3.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (70΄ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (55΄ ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ (55΄ΡΑΜΑ), ΡΩΜΑΙΟΣ (55΄ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (55΄ΤΑΝΤΣΗΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ