Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου 2013

1η Νίκη και 3 πρώτοι βαθμοί για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...που μετά από ανεπιτυχή αποτελέσματα σε super cup, κύπελλο και πρωτάθλημα πέτυχε έξι τέρματα απέναντι στην Ιτιά Ιτέας η οποία έμεινε με 10 παίχτες από το 30΄λόγω αποβολής του Δόρη Δ. Η ομάδα του ΠΑΣ πίεσε από το 1ο λεπτό και μόλις στο 4ο λεπτό έχασε την 1η της ευκαιρία όταν ο Ράμα μπήκε στην περιοχή περνώντας 4 παίχτες και έσπασε στον Κατή που από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Δεληναούμ. Στο 8ο λεπτό κεφαλιά του Σεκκουλίδη από το κόρνερ του Κατή η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στο 12΄ ο Τασόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας. Στο 14΄Ο Κατής έβγαλε σε καλή θέση τον Παπαδόπουλο που πλάσαρε λίγο άουτ. Ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ναλπαντίδης απέκρουσε προσπάθεια του Βέρτκα μέσα από την περιοχή. Στο 28ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή πλάσαρε σωστά αλλά η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι της Ιτιάς και στην επιστροφή της ο Κατής έκανε το 2-0. Στο 38ο λεπτό ο Λεζάκης με ωραίο ελιγμό ξεμαρκαρίστηκε και με δυνατό σουτ έκανε το 3-0. Τρία λεπτά αργότερα Γεωργόπουλος, Λεζάκης και Ράμα έκρυψαν την μπάλα που έφτασε στον Κατή που με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 4-0. Στην επανάληψη στο 54΄λεπτό ο Παπαδόπουλος σούταρε δυνατά με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι αλλά 4΄αργότερα ο Λεζάκης έβγαλε ωραία τον Παπαδόπουλο που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 5-0. Στο 86΄ ο Κατής σέντραρε από δεξία και ο Λεζάκης με το τακούνι έκανε το τελικό 6-0. Στον αγώνα ο ΠΑΣ βρήκε την ευκαιρία και χρησιμοποίησε 9 νεαρούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι είχαν αρκετά καλή απόδοση.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ (60΄ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΚΑΤΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (55΄ΔΟΡΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΡΑΜΑ (60΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ