Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

2-0 ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Για άλλη μία φορά ο ΠΑΣ χωρίς να εντυπωσιάσει έφτασε μέσα στο ΔΑΚ απέναντι στον Ηρακλή Αρμενοχωρίου. Οι παίχτες της Φλώρινας και πάλι έφτασαν πολλές φορές κοντά στο γκολ αλλά δεν κατάφεραν από καλή θέση να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα όταν ο Ράμα στο 3΄και στο 10΄ λεπτό είχε δύο καλά σουτ αλλά και με τους Γυφτόπουλο και Λεζάκη να μην μπορούν να ανοίξουν το σκορ στο 16΄και στο 19΄ αντίστοιχα. Στο 26ο λεπτό ο Κατής σέντραρε από δεξιά ο Γυφτόπουλος πήρε την κεφαλιά και με προβολή ο Τασόπουλος πριν η μπάλα περάσει την τελική γραμμή έκανε το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Γυφτόπουλος κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε να το εκτελέσει ο ίδιος διπλασιάζοντας τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 39ο λεπτό ο Κατής από καλή θέση έβγαλε την μπάλα άουτ ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό σουτ με τον Παλάντζα που βρήκε σε ετοιμότητα τον Ναλπαντίδη. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε πάρα πολύ με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου ενώ το σουτ του Γυφτόπουλου στο 74΄πέρασε λίγο πλάγια από την αντίπαλη εστία και η κεφαλιά του Τσιρώνη στο 79΄ δεν μπόρεσε να απειλήσει.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (70΄ ΔΟΡΗΣ), ΚΑΤΗΣ (46΄ΜΗΝΟΣ), ΤΑΣΟΠΥΛΟΣ Ε., ΛΕΑΖΑΚΗΣ (65΄ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.), ΡΑΜΑ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ