Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

1-2 Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΤΟΝ ΤΥΠΙΚΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΑΕΤΟ...

...Αγίας Παρασκευής. Το σκορ αυτό αποτελεί το τρίτο συνεχόμενο ίδιο αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες στα πλαίσια των τελευταίων πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και είχαν μία φλύαρη υπεροχή αλλά δεν ευτύχισαν να πετύχουν κάτι καλό μέχρι το 25ο λεπτό όπου ο Κατής σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γυμνόπουλου. Ο αγώνας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό χωρίς και πάλι να έχουμε κάποια ιδιαίτερη φάση ως το 72ο λεπτό όπου ο Σεκκουλίδης έβγαλε κάθετη πάσα στον κενό χώρο και αφού  ο Παπαδόπουλος έτρεξε το μισό γήπεδο πέρασε ωραία τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με πλασέ έκανε το 0-2. Στο 75΄ οι γηπεδούχοι μείωσαν με κεφαλιά του Μάνου μετά από εκτέλεση κόρνερ ενώ λίγο αργότερα η ομάδα του ΠΑΣ έμεινε με 10 παίχτες αφού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Τασόπουλος Θωμάς. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με βαθιές μπαλιές να πετύχουν την ισοφάριση αλλά η αμυντική γραμμή του ΠΑΣ και ο τερματοφύλακας Ηλιόπουλος απέκρουσαν κάθε προσπάθεια των αντιπάλων.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (7΄ ΡΟΥΦΑΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΚΑΤΗΣ (56΄ ΠΕΤΡΟΥ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΛΕΖΑΚΗΣ (65΄ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ)