Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

ΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΕΙΡΑ ΚΑΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...επί του Μελιτέα Μελίτης με σκορ 1-0 μέσα στο ΔΑΚ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ εμφανώς επηρεασμένη από τη διακοπή δεν έπιασε καλή απόδοση ενώ ο Μελιτέας παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένος σε σχέση με τον 1ο γύρο. Την 1η καλή στιγμή της αναμέτρησης την είχε ο ΠΑΣ όταν ο Παπαδόπουλος πέρασε 2 αντιπάλους από δεξιά και σέντραρε με την κεφαλιά του Γυφτόπουλου να περνάει λίγο άουτ. Στο 21΄ σουτ του Γυφτόπουλου από θέση μέσα αριστερά τράνταξε το δοκάρι. Στο 27ο λεπτό πάσα του Γεωργόπουλου στον Κατή που βγάζει ωραία μπαλιά στον Γυφτόπουλο αυτός μπαίνει στην περιοχή και σερβίρει το γκολ στον Λεζάκη που από κοντά πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της συνάντησης. Ένα λεπτό αργότερα φαλτσαριστό σουτ του Παπαδόπουλου περνάει λίγο άουτ, ενώ λίγο σουτ του Σεκκουλίδη μετά από κόρνερ του Κατή σταματάει σε σώματα των φιλοξενουμένων. Στο 42 και στο 45 οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλά σουτ του Μαυροματίδη που έβγαλε σε υπερένταση ο Ναλπαντίδης. Στην επανάληψη η μοναδική καλή στιγμή του ΠΑΣ έγινε στο 75΄ όταν ο Γεωργόπουλος σέντραρε από αριστερά ο Γυφτόπουλος μπήκε στην περιοχή αλλά η προβολή του σταμάτησε πάνω στον Λαζαρίδη. Στο 82΄λεπτό ο Μαυροματίδης σούταρε δυνατά με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι του Ναλπαντίδη.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ (55΄ ΜΗΝΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΚΑΤΗΣ (78΄ ΤΣΟΥΛΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΛΕΖΑΚΗΣ (73΄ ΔΟΡΗΣ)