Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2014

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ

Το πρώτο φιλικό για τη νέα χρονιά έδωσε η ομάδα του ΠΑΣ που με την ευκαιρία μπόρεσε να δοκιμάσει νέο σχήμα αλλά και αρκετούς παίχτες από το παιδικό τμήμα.  Η αποστολή του ΠΑΣ ξεκίνησε από την πόλη της Φλώρινα με ομίχλη και -1 και έφτασε στον Άγιο Παντελεήμονα όπου επικρατούσε ηλιοφάνεια και 13 βαθμοί κατά την έναρξη του αγώνα. Ο ΠΑΣ είχε καλές στιγμές στο παιχνίδι του αλλά φάνηκε να μην έχει διάρκεια κυρίως λόγω των διακοπών και προγήθηκε στο 13ο λεπτό με σουτ του Σεκκουλίδη μέσα από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με εκτέλεση πέναλτι του Ντιμόφσκι και στο 24΄ ο ίδιος παίχτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 44΄ο Σεκκουλίδης έβγαλε σε καλή θέση τον Παπαδόπουλο που έδωσε στον Γυφτόπουλο και αυτός ισοφάρισε σε 2-2. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης με σουτ μέσα από την περιοχή σε σύγχηση στα καρέ του ΠΑΣ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ (70΄ ΓΚΟΥΛΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (70΄ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΟΡΗΣ (ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ 75΄), ΚΑΤΗΣ (45΄ΠΑΡΙΣΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (45΄ΛΕΖΑΚΗΣ)