Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΗ...

...στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α'  κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας με σκορ 0-1. Οι καλές καιρικές συνθήκες και η δυναμική των δύο ομάδων έφερε πραγματικά πολύ κόσμο στο γήπεδο αλλά ο μέτριος αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεψε να παιχτεί ποιοτικό αλλά δυνατό ποδόσφαιρο. Το παιχνίδι ήταν σχετικά ισορροπημένο με τον ΠΑΣ να έχει μία ανούσια υπεροχή στο 1ο ημίχρονο και να απειλεί σε δύο περιπτώσεις με τον Τασόπουλο Θ. και τον Λεζάκη ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και είχαν και δοκάρι σε σέντρα του Δόλιου. Οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν και αυτοί με την σειρά τους 2-3 καλές στιγμές με Μπάγα, Γυφτόπουλο και Παπαδόπουλο ενώ στο 81΄ ο Κατής είχε ένα προειδοποιητικό διαγώνιο σουτ άουτ. Φτάνοντας στο 89ο λεπτό ο Γεωργόπουλος έδωσε στον Παπαδόπουλο και αυτός πέρασε την μπάλα στον Στράτο Κατή που με δυνατό σουτ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του ΠΑΣ με σκορ 0-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ (75΄ ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΛΑΨΗΣ, ΤΣΙΓΛΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΜΠΑΓΑΣ (70΄ ΚΑΤΗΣ), ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (60΄ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.