Σάββατο 2 Απριλίου 2011

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ

αυτή την φορά από τον συμπολίτη Μέγα Αλέξανδρο με σκορ 1-0. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις με τον Μέγα να εκμεταλλεύεται την κατοχή του αέρα στο 1ο ημίχρονο και να καταφέρνει να σκοράρει με σουτ του Στάϊου στο 37΄. Στο 1ο ημίχρονο η νεανική ομάδα του ΠΑΣ έπαιξε πειθαρχημένα με καλή κυκλοφορία η οποία σταμάτησε συχνά έξω από την αντίπαλη περιοχή με το σουτ του Ποντίκη στο 15΄που έφυγε πάνω από το τέρμα να αποτελεί την καλύτερη ευκαιρία της ομάδας. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ αν και είχε στην κατοχή του τον αέρα και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες δεν κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι και έτσι έμεινε το τελικό 1-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΔΟΡΗΣ, ΝΑΝΟΣ (ΡΑΜΑ), ΠΟΝΤΙΚΗΣ (ΤΣΑΚΛΗΣ)