Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Διπλό του ΠΑΣ μέσα στο Αμμοχώρι....

...με αντίπαλο τον ιδιαίτερα νεανικό Αίαντα (μ.ο. ηλικίας κάτω των 20 ετών) με σκορ 1-5. Οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν από την αρχή του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθούσαν να διασπάσουν την αμυντική διάταξη των γηπεδούχων. Οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν δύο καλές στιγμές όταν οι Τσώτσος και Μπάγας δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ από καλή θέση κάτι που έγινε στο 44ο λεπτό όταν ο Μπάγας από αριστερά σουταρε, η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι της εστίας του Δελίδη και στην επαναφορά ο Γυφτόπουλος έκανε το 0-1. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος και διπλασίασε τα τέρματά του στο 55΄ όταν ο Ρούφας από αριστερά έσπασε στον Γυφτόπουλο που με πλασέ έκανε το 0-2. Πέντε λεπτά αργότερα ο Γεωργόπουλος έκανε το 0-3 με σουτ μέσα από την περιοχή και στην συνέχεια ο Γυφτόπουλος με προσωπικό χατ-τρικ έκανε το 0-4. Ο Κελεσίδης στο 80΄μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-5 για να μειώσει ο Παπαδόπουλος στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με ψηλοκρεμαστό πλασέ στο τελικό 1-5.