Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

1η Νίκη 1οι 3 βαθμοί για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...που επικράτησε την 2η αγωνιστική με σκορ 0-3 του Παύλου Μελά Φλαμπούρου μέσα στο Πέρασμα. Οι παίχτες του ΠΑΣ έπιασαν καλή απόδοση και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες ενώ απειλήθηκαν μόνο σε κάποιες περιπτώσεις κυρίως από τον Δημόπουλο που ήταν σχετικά αποκομμένος από τους υπόλοιπους συμπαίχτες του. Στο 1ο ημίχρονο ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά και έχασε ευκαιρίες με τους Τουριάνη, Παλάντζα και Μπάρδα ενώ άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με δυνατό σουτ του Τσάκλη από τα 25 μέτρα. Στην συνέχεια ο ΠΑΣ είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουριάνη. Στην επανάληψη και πάλι ο ΠΑΣ ξεκίνησε δυνατά και έχασε καλές ευκαιρίες με Τουριάνη και Γλούφτση ενώ είχε και πάλι δοκάρι σε κεφαλιά του Παλάντζα, ο οποίος πέτυχε στην συνέχεια με γυριστό σουτ το 2-0. Τον χορό των γκολ για τον ΠΑΣ έκλεισε και πάλι ο Παλάντζας με κεφαλιά από κοντινή θέση και ύστερα από λάθος της αντίπαλης άμυνας.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ (ΣΤΟΪΚΟΣ), ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΜΠΑΡΔΑΣ (ΔΟΡΗΣ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΙΝΔΟΣ, ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ)

Η β΄ομάδα του ΠΑΣ θα αντιμετωπίσει αύριο σε εντός έδρας αγώνα τον Διαγόρα στο Βαρικό στις 11:00