Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2011

ΑΞΙΖΕ ΕΣΤΩ ΤΟ Χ

Την 1η του ήττα στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος γνώρισε η νεανική ομάδα (7 μικροί + 3 αλλαγές) του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ μέσα στο ΔΑΚ με σκορ 0-1 από τον Απόλλων Αμμοχωρίου. Οι παίχτες του ΠΑΣ ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά μία αντεπίθεση του Αμμοχωρίου σε 90΄ στοίχισε από το θετικό αποτέλεσμα. Στο ημίχρονο ο ΠΑΣ είχε την υπεροχή αλλά δεν φάνηκε απειλητικός εκτός από το σουτ του Δήμκου από πλάγια θέση στο 23ο λεπτό. Στο 28ο λεπτό ο Διαιτητής του αγώνα δεν έδωσε καθαρό χέρι αμυντικού του Αμμοχωρίου μέσα στη μεγάλη περιοχή. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ είχε καθολική υπεροχή και από τη στιγμή που έμεινε με παίχτη παραπάνω πίεσε τους αντιπάλους του χωρίς να μπορέσει να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις καλές φάσεις που δημιούργησε όπως το σουτ του Παλάντζα μετά από γύρισμα του Στεφανίδη, το καλό σουτ του Δήμκου και την κεφαλιά του Μπάρδα από καλή θέση. Στο 37ο λεπτό του αγώνα ο τερματοφύλακας του Αμμοχωρίου σε έξοδό του χτυπάει την μπάλα στο κεφάλι του Μπάρδα αυτή φτάνει στον Παλάντζα που με νέα κεφαλιά την προωθεί στα δίχτυα αλλά ο διαιτητής με 30΄΄ καθυστέρηση ακυρώνει το γκολ του ΠΑΣ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΜΠΑΝΤΑΝΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΙΝΔΟΣ (ΡΑΜΑ), ΔΟΡΗΣ (ΜΠΑΡΔΑΣ), ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΔΗΜΚΟΥ