Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2011

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣ

στην 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β κατηγορίας της ΕΠΣΦ με σκορ 6-1 εναντίων του Διαγόρα Βαρικού. Οι νεαροί παίχτες του ΠΑΣ προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με ωραίο σουτ του Μήνου έξω από τη μεγάλη περιοχή. Στο 31ο και στο 40ο λεπτό ο Νάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 2ο μέρος και στο 48ο λεπτό ο Μανούρης με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 4-0 μετά από έξοχη ασίστ του Ράμα, ο οποίος πέτυχε το επόμενο γκολ για τον ΠΑΣ εκμεταλλευόμενος αυτή την φορά ασίστ του Φερεντίνου. Ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό ο Μάσας μείωσε σε 1-4 μετά από ατομική ενέργεια και στο 89΄ ο Φερεντίνος με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ σημείωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΛΟΥΚΙΔΗΣ, ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ, ΑΛΕΜΠΑΚΗΣ (ΤΣΟΛΑΚΗΣ), ΚΡΟΥΣΟΡΑΤΗΣ, ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (ΚΕΣΙΔΗΣ), ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΡΑΜΑ, ΜΗΝΟΣ, ΜΑΝΟΥΡΗΣ (ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ), ΝΑΝΟΣ