Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Νίκη στην Πρεμιέρα για το ΠΑΙΔΙΚΟ

Την 1η του νίκη στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος πέτυχε το παιδικό τμήμα του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ (1997-98) που επικράτησε μέσα στο ΔΑΚ με σκορ 4-0 του Μακεδονικού Αγίου Παντελεήμονα. Οι παίδες του ΠΑΣ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Γεωργόπουλου ενώ στο 18΄ ο Δερμιτζάκης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Κυρκόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 3-0. Στο 2ο ημίχρονο ο Παρίσης έφυγε στην αντεπίθεση μετά από βολέ του Γιανγκουλίδη και αφού πέρασε τον τερματοφύλακα έκλεισε το σκορ στο 4-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΓΙΝΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ (ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ), ΖΗΛΑΚΗΣ (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ), ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΟΜΠΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΑΦΟΡΟΖΗΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΛΑΨΗΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (ΜΙΣΙΟΣ)

Αύριο Κυριακή 25-9-2011 το ΠροΠαιδικό τμήμα (1999-00) καθώς και το Παιδικό τμήμα του ΠΑΣ (1997-98) θα αντιμετωπίσουν σε Φιλικές Αναμετρήσεις τον Ατρόμητο Πτολεμαϊδας στο γήπεδο της Κολχικής στις 16:00 και στις 17:00 η ώρα αντίστοιχα.