Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

Με το δεξί οι μικροί στην πρεμιέρα του Παιδικού...

...Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Σε έναν βροχέρο αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο της Μελίτης οι Παίδες του ΠΑΣ επικράτησαν αυτών του Μελιτέα με το ευρύ 1-10 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό και άνοιξαν το σκορ με προβολή του Τζέτζη. Ο Τσώτσος με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ ενώ το 3-0 σημείωσε ο Αποστολίδης με κεφαλιά σε κόρνερ του Κλάψη. Στο 31ο λεπτό ο Δόρης με σουτ έκανε το 4-0 και στο 42ο ο Ρούφας με πλασέ έκανε το 5-0. Στην συνέχεια ο Σταμπουλτζής ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ με Αριστερό σουτ. Δύο πλασέ του Παρίση στο 44 και στο 49 διεύρυναν και άλλο τη διαφορά ενώ στο 51ο λεπτό καρφωτή κεφαλιά του Αποστολίδη με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και πριν προλάβουν οι αμυντικοί ο Ρούφας να την προωθεί στα δίχτυα. Στο 58ο λεπτό ο Παρίσης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκλεισε το σκορ για τον ΠΑΣ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (ΚΟΥΣΙΑΣ - ΠΑΤΙΛΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΔΟΡΗΣ, ΚΛΑΨΗΣ (ΛΙΑΣΟΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ, ΣΤΑΜΠΟΥΛΤΖΗΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ (ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ)