Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

ΝΙΚΗΣΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ Ο ΠΑΣ...

...τον Δικέφαλο Αετό Αγ. Παρασκευής με σκορ 0-5 στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής της 1ης κατηγορίας της ΕΠΣ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν πολύ δυνατά στον ιδιαίτερα βαρύ αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ και μόλις στο 3ο λεπτό έχασαν την 1η τους ευκαιρία όταν Γυφτόπουλος σούταρε δυνατά και σε ασταθή επέμβαση του αντίπαλου τερματοφύλακα ο Φουδούλης με προβολή δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. Στο 15ο λεπτό όμως Γυφτόπουλος με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας και στο 19΄ο Φουδούλης με κοντινό πλασέ το 0-2 μετά από σέντρα του Μπατμά από δεξιά. Στην συνέχεια του αγώνα ο ρυθμός έπεσε και στο 51ο λεπτό ο Γκατζόπουλος έσπασε την μπάλα από δεξιά και πάλι ο Φουδούλης με σουτ έκανε το 3-0. Στο 60΄  ο Μέκολλι εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μουσταφά και έκανε το 4-0 με κοντινό πλασέ ενώ στο 75ο λεπτό ο Γυφτόπουλος κυνήγησαν μια θεωρητικά χαμένη μπαλιά και με πλασέ έκανε το τελικό 0-5.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΙΝΔΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΤΜΑΣ (50΄ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ), ΜΕΚΟΛΛΙ (60΄ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (55΄ΜΗΝΟΣ), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ