Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Black out στη Βρο(χ)ή ο ΠΑΣ....

αφού με 2 γκολ στο 91΄ και στο 95΄ ισοφαρίστηκε σε 3-3 από την Ελλάς Άνω Καλλινίκης σε ένα παιχνίδι που από το 80΄ λεπτό έδειχνε τελειωμένο.  Οι παίχτες των δύο ομάδων πάλεψαν για ένα καλό αποτέλεσμα μέσα σε έναν δύσκολο αγωνιστικό με τον ΠΑΣ να ανοίγει πρώτος το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Μπαμπάρης και εκτέλεσε ο ίδιος στο 37ο λεπτό του αγώνα ενώ νωρίτερα η Καλλινίκη απείλησε με σουτ του Μητρεβόλη και κεφαλιά του Ιωαννίδη με τον Ναλπαντίδη να απεκρούει από κοντά και ο ΠΑΣ είχε δοκάρι με σουτ του Φουδούλη και άλλα δύο καλά σουτ του Μπαμπάρη να περνάνε λίγο άουτ. Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο διαιτητής απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Τάσκα και στο έμμεσο φάουλ που υπέδειξε σε σουτ του Μπάγα η μπάλα έφτασε στον Ντώνο που κοντινό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στην συνέχεια αποβλήθηκε και με 2η κίτρινη κάρτα και ο Μπάγας Φίλιππος των φιλουξενουμένων και ο ΠΑΣ μπόρεσε να πάρει και πάλι το προβάδισμα με ένα καταπληκτικό σουτ του Μπαμπάρη από τα 30μέτρα. Στο 80΄ ο Τσιρώνης έκλεψε την μπάλα από την άμυνα και αφού απέφυγε έναν συμπαίχτη του έβγαλε σε καλή θέση τον Μπατμά που με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-1. Ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίχτης από την ίδια θέση δεν μπόρεσε να πετύχει δεύτερο γκολ και μετά το 90ο λεπτό από δύο νεκρές στιγμές της άμυνας του ΠΑΣ ο Μπάρδας και ο Ποντίκης με κοντινά πλασέ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια μέσα σε πανηγύρια με για τους φιλοξενούμενους.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (55΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΜΕΚΟΛΙ, ΡΑΜΑ (60΄ΜΠΑΤΜΑΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ (65΄ ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ)