Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΠΑΣ...

...αφού επιβλήθηκε με σκορ 5-0 της ομάδας του Ατρόμητου Σιταριάς σε έναν αγώνα που δεν είχε να επιδείξει κάτι αξιόλογο πέραν της χρησιμοποίησης πολλών νεαρών ποδοσφαιριστών και από τις 2 ομάδες. Οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν μια φλύαρη υπεροχή από τις πρώτες στιγμές του αγώνα και έφτασαν κοντά στο γκολ κυρίως με τον Μήνο και τον Φουδούλη ενώ καλές στιγμές είχε και ο Φερεντίνος με τον Κεσίδη που δεν ευοδώθηκαν για την ομάδα. Πριν το 40 λεπτό που άνοιξε το σκορ ο Δερμιτζάκης με καρφωτή κεφαλιά ο ίδιος παίχτης καθώς και Τσιρώνης ήτανε μόνιμη απειλή για την εστία της Σιταριάς στις στημένες φάσεις. Στο 2ο ημίχρονο και πάλι ο Δερμιτζάκης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα τόσο για τον ΠΑΣ όσο και τα δικά του μετά από εκτέλεση φάουλ του Φουδούλη. Στο 58ο λεπτό ο Φουδούλης με μακρινό σουτ έκανε το 3-0 ενώ στο 67ο λεπτό ο Φερεντίνος με διαγώνιο μακρινό σουτ έκανε το 4-0. Το τελικό 5-0 μπήκε σε διεκδίκηση της μπάλας του Μπατμά με αντίπαλο αμυντικό και αυτογκόλ του τελευταίου μετά από σέντρα του Μήνου στο 72ο λεπτό.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΚΟΤΑΝΗΣ (35΄ ΣΤΟΪΚΟΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ (70΄ ΜΠΑΤΜΑΣ), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΡΑΜΑ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΗΝΟΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ (55΄ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ) , ΚΕΣΙΔΗΣ