Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Τρίτωσε τις νίκες το ΠΑΙΔΙΚΟ...

...και με σκορ 3-0 επικράτησε των Ελπίδων Φλώρινας μέσα στο ΔΑΚ στα πλαίσια του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Ο Σταμπουλτζής πριν ακόμη συμπληρωθεί το 1ο λεπτό της αναμέτρησης έκλεψε την μπάλα από την άμυνα των Ελπίδων μπήκε στην περιοχή και πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 23ο λεπτό ο Παρίσης με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ ενώ στην επανάληψη και πάλι ο Σταμπουλτζής με έναν κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή πέτυχε το τελικό 3-0. Από εκεί και πέρα ο ΠΑΣ είχε αρκετές ευκαιρίες αλλά οι Παρίσης, Σταμπουλτζής και 2 φορές ο Τζέτζης δεν μπόρεσαν να διευρύνουν το σκορ ενώ οι όποιες καλές προσπάθειες των φιλοξενούμενων σταματούσαν στον αλάνθαστο Πατίλη.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΠΑΤΙΛΗΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ (ΛΙΑΣΟΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΔΟΡΗΣ (ΑΔΑΜ), ΚΛΑΨΗΣ (ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ), ΑΦΟΡΟΖΗΣ (ΤΖΕΤΖΗΣ), ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ (ΤΖΕΚΟΣ) ΠΑΡΙΣΗΣ (ΜΑΡΚΩΤΗΣ), ΣΤΑΜΠΟΥΛΤΖΗΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ)