Κυριακή 14 Απριλίου 2013

ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ...

...με σκορ 5-0 στο βοηθητικό γήπεδο του ΔΑΚ Φλώρινας παρουσιάζοντας καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο 1ο ημίχρονο. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 6ο λεπτό όταν ο Αντωνιάδης με πάσα με το τακούνι έβγαλε μόνο του τον Παρίση που με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 14ο λεπτό ο ΠΑΣ διπλασίασε τα τέρματά του με σέντρα σουτ του Δόρη. Στο 20ο λεπτό ο Τσώτσο έβγαλε με κάθετη τον Αντωνιάδη σε θέση έξω δεξιά και αυτός σέντραρε με μία επαφή με τον επερχόμενο σε θέση σέντερ φορ Παρίση να κάνει το 3-0. Δύο λεπτά αργότερο ο Άγγελος Τσώτσος σέντραρε από δεξιά με την μπάλα μετά από ασταθή επέμβαση του Δούμτση να φτάνει στον Κων/νο Τσώτσο που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 4-0. Στο 2ο ημίχρονο και στο 55΄ ο Σταμπουλτζής με ατομική προσπάθεια και πλασαριστό σουτ από τα 25 μέτρα έκανε το τελικό 5-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ (ΚΟΥΣΙΑΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ Α. (ΠΕΡΣΙΔΗΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ Κ. (ΚΟΥΛΙΔΗΣ), ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (ΤΖΕΤΖΗΣ), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (ΣΤΑΜΠΟΥΛΤΖΗΣ), ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ (ΛΙΑΣΟΣ), ΔΟΡΗΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ), ΓΚΟΥΛΟΣ (ΜΑΡΚΩΤΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΓΑΖΕΑΣ)