Σάββατο 6 Απριλίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΠΑΣ...

...

αφού με την εκτός έδρας νίκη του απέναντι στον Ακρίτα Μεσοχωρίου με σκορ 0-7 και μαθηματικά δεν μπορεί να απειληθεί από κανέναν αντίπαλο. Οι παίχτες του ΠΑΣ συνέχισαν τις επιτυχημένες εμφανίσεις τους και προσέφεραν γκολ και θέαμα απέναντι στον τοπικό Ακρίτα. Οι παίχτες και οι παράγοντες του Μεσοχωρίου μόνο συγχαρητήρια θα πρέπει να δεχθούν για την εμφάνιση της ομάδας τους αφού έχει αποχαιρετίσει εδώ και πολύ καιρό την κατηγορία αλλά παρουσιάζεται με αξιοπρεπή τρόπο σε όλα τα παιχνίδια και απολαμβάνουν την ομορφιά του αθλήματος. Ο αγώνας άρχισε με τον ΠΑΣ ιδιαίτερα επιθετικό και τον Γυφτόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι σε διαγώνιο σουτ ενώ ο Μπαμπάρης στην επαναφορά δεν μπόρεσε να την προωθήσει στα δίχτυα. Στο 12ο και 16ο λεπτό ο Μήνος από καλή θέση δεν μπόρεσε και αυτός να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά στην πρώτη περίπτωση και με πλασέ στη 2η που έσωσε ο Μάρκου πάνω στη γραμμή. Το σκορ για τον ΠΑΣ άνοιξε ο Γυφτόπουλος με γυριστό σουτ στο 18ο μετά από πάσα του Γεωργόπουλου. Στο 21ο λεπτό είχαμε άλλη μια καλή φάση με τον Μήνο για τον ΠΑΣ ενώ στο 25ο λεπτό ο Παλικρούσης έβγαλε ωραία κάθετη στον Μπαμπάρη που με πλασέ έκανε το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα οι Γυφτόπουλος Φουδούλης, Μπαμπάρης έκρυψαν στην κυριολεξία την μπάλα με τον τελευταίο να κάνει με σουτ το 0-3. Στο 33ο λεπτό και πάλι ο Γυφτόπουλος με σουτ μετά από πάσα του Φουδούλη έκανε το 0-4. Στο 52ο λεπτό ο Ράμα έπαιξε το 1-2 με τον Φουδούλη με την μπάλα να φτάνει στο Μήνο που με πλασέ έκανε το 0-5. Στο 56ο λεπτό ο Γυφτόπουλος με ατομική προσπάθεια έφτασε σε καλή θέση και με τη βοήθεια και των αμυντικών έκανε το 0-6 και 87ο λεπτό ο Ράμα σέντραρε από αριστερά και ο Φουδούλης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 0-7 για τους πρωταθλητές.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ (46ο ΚΕΣΙΔΗΣ), ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ (46ο ΛΑΓΚΟΣ), ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (46ο ΡΑΜΑ), ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΝΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ