Σάββατο 30 Μαρτίου 2013

ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...αφού επικράτησε με σκορ 5-0 του Μελιτέα Μελίτης μέσα στο ΔΑΚ στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας. Ο Μελιτέας ήταν η μοναδική ομάδα που δεν είχε κερδίσει φέτος ο ΠΑΣ και οι παίχτες της ομάδας πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη εμφάνιση της φετινής σεζόν πήραν το τρίποντο και χρειάζονται έναν μόνο βαθμό στα τρία επόμενα παιχνίδια για να στεφθούν και μαθηματικά πρωταθλητές. Οι παίχτες του ΠΑΣ άνοιξαν και πάλι πολύ γρήγορα το σκορ όταν στο 3ο λεπτό ο Ρωμαίος έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο που πρόλαβε την έξοδο και ¨κρέμασε¨ τον Λαζαρίδη κάνοντας το 1-0. Στο 10ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό σουτ με τον Μαυροματίδη Τ που πέρασε ψηλά άουτ. Στο 16ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Ράμα που μπήκε στην περιοχή και χάνοντας την ισορροπία του βρήκε τον Κωτσόπουλο που με προβολή από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-0. Στο 26ο λεπτό ο Ρωμαίος πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και δυνατό σουτ τριπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 31ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Ράμα και σουτ από τη γωνία έσωσε ο Λαζαρίδης. Στο 49ο λεπτό ωραία ατομική προσπάθεια του Μπαμπάρη που μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έσπασε την μπάλα στον Γυφτόπουλο που από κοντά έκανε το 4-0. Στο 55ο λεπτό ένα δύο του Κωτσόπουλου με τον Ράμα και σέντρα του 1ου βρήκε σε καλή θέση τον Ρωμαίο που δεν μπόρεσε με το κεφάλι να διευρύνει το σκορ, όπως και ο Γυφτόπουλος στο 60΄ μετά από σέντρα του Καρακόλη από διαγώνια θέση. Στο 71΄ ο Μπατμάς πήρε την μπάλα από την περιοχή του ΠΑΣ σε εκτέλεση κόρνερ του Μελιτέα και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή διανύοντας κοντά στα 100 μέτρα με οδήγημα και πλασάροντας εύστοχα κάνοντας το τελικό 5-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (53΄ ΜΗΝΟΣ), ΚΩΦΙΔΗΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΡΑΜΑ, ΡΩΜΑΙΟΣ (60΄ ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (60΄ ΜΠΑΤΜΑΣ)