Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

Διπλό στους 0c και στα Χιόνια για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...μέσα στην Καλλινίκη επί της Ελλάς με σκορ 1-3. Οι καιρικές συνθήκες δεν επηρέασαν ιδιαίτερα τους παίχτες του ΠΑΣ που μετά το 1ο αναγνωριστικό δεκάλεπτο έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13ο λεπτό όταν ο Τσιρώνης πέρασε διαγώνια μπαλιά στον Ρωμαίο αυτός βρήκε στην κίνησή του τον Κωτσόπουλο που σέντραρε από αριστερά και στην προσπάθειά του ο Μπάγας να κόψει τον Γυφτόπουλο τον ανέτρεψε με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο αρχηγός του ΠΑΣ Ανδρέας Μπαμπάρης ανέλαβε την εκτέλεση ανοίγοντας το σκορ για τον ΠΑΣ. Στο 26ο λεπτό σε νέα σέντρα του Κωτσόπουλου από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Φουδούλη που πέρασε κάθετα στο Ρωμαίο και αυτός έσπασε με μία επαφή στον Γυφτόπουλο, ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Στο 28ο λεπτό σε εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση ο Φουδούλης έσπασε στον Τσιρώνη που με δεξί κεραυνό έστειλε την μπάλα στο παράθυρο της εστίας του Καρατζούλη κάνοντας το 0-3. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε σημαντικά και στο 57ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν με σουτ του Τσίγλη μέσα από την περιοχή ενώ οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν μία καλή στιγμή όταν σε σέντρα του Κωφίδη ο Ρωμαίος με τακουνάκι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
Κόκκινες: Μπάγας Φίλιππος 30΄

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (46΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (52΄ ΛΑΓΚΟΣ), ΡΑΜΑ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (78΄ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ